Producenci
7 zasad etykiety biżuteri
7 zasad etykiety biżuteri

Zawsze aktualne zasady etykiety 

 

Przedstawiam Ci etykietę biżuterii, czyli zasady co, jak i gdzie nosić bez popadania w styl. Bon ton zawiera listę wskazówek dotyczących cennych rzeczy, które warto znać, aby uniknąć robienia niewłaściwych prezentów!

Znaczenie "bon ton"
Termin "bon ton" pochodzi z języka francuskiego i oznacza „dobre maniery”, a etykieta są jego synonimami. Jest to zbiór zasad dotyczących zachowania, ubioru, ekspresji, a nawet łączenia klejnotów, które identyfikują dobre maniery i elegancję.
Nowoczesna etykieta jest mniej sztywna niż kiedyś, a moda zachęca nas do odważenia się kształtami i kolorami, ale zawsze są aktualne zasady, które warto znać, zwłaszcza jeśli często bywasz w oficjalnych miejscach lub musisz przestrzegać dress code'u w pracy.

1. Lepiej trochę niż za dużo


Chcesz wiedzieć, ile biżuterii nosić? Przede wszystkim nigdy nie przesadzaj z akcesoriami. Wystawa jest w złym guście i zaleca się noszenie maksymalnie 3 biżuterii razem, która może stanowić zestaw biżuterii składający się z kolczyków, naszyjnika i pierścionka. Hasłem przewodnim jest trzeźwość. Noszenie wielu klejnotów razem grozi uzyskaniem efektu kiczu, który zdecydowanie nie jest zalecany w oficjalnym miejscu.

 

2. Wybierz klejnoty w oparciu o strój


Klejnoty, podobnie jak ubrania, podzielone są na dzienne i wieczorowe. Twoje ubrania i dopasowane do nich akcesoria muszą być kompatybilne. Musisz wybierać ważne klejnoty na ważne okazje i unikać ich codziennego noszenia.
W ciągu dnia małe kolczyki sztyfty i naszyjnik z wisiorkiem w tym samym stylu doskonale nadają się do utrzymania stonowanego, ale jednocześnie kobiecego wyglądu. Zamiast tego wieczorem możemy założyć coś bardziej efektownego.


3. Dokładnie dopasuj biżuterię


Etykieta biżuterii mówi, aby nie nosić razem różnych metali i kamieni szlachetnych. Zgadzamy się, że mieszanie dodatków z zupełnie innymi kamieniami, na przykład kolczykami z pereł i naszyjnikiem z bursztynu, nie obiecuje dobrego efektu. I najlepiej nie mieszać złota i srebra, chociaż wiemy, że istnieją piękne odmiany biżuterii dwukolorowej, a nawet trójtonowej.


4. Biżuteria w miejscu pracy


Staraj się nosić biżuterię, która nie przyciąga zbytniej uwagi. Bądź profesjonalny w miejscu pracy i unikaj biżuterii, która nawiązuje do Twojego życia prywatnego. Najlepiej nadaje się biżuteria srebrna.

5. Kiedy nie wkładać biżuterii


Tutaj etykieta biżuterii obejmuje również okazje, na które nie należy nosić cennych rzeczy. Na pogrzebie należy unikać krzykliwych strojów i klejnotów, ponieważ nie jest to dobry czas na obnoszenie się.
Nie tylko dla przyjemności, ale także dla własnego bezpieczeństwa, porzuć klejnoty na rzecz uprawiania sportu.

6. Etykieta biżuterii męskiej


Zgodnie z regułami biżuterii bon ton, mężczyźni powinni nosić tylko absolutne minimum, czyli prosty zegarek i obrączkę. Dozwolone spinki do koszul.
Naszyjniki i bransoletki są dozwolone, ale niezbyt krzykliwe i tylko do swobodnego stylu.


7. Prezenty, których nie należy dawać


Etykieta biżuterii nie zaleca niektórych cennych pomysłów na prezent, ponieważ czasami mogą one przekazać niewłaściwą wiadomość lub życzenie. Czego nie dawać? Na przykład jednym z prezentów, których należy unikać, jest broszka, ponieważ może żądlić, jest synonimem nieszczęścia i bólu.
Kolejnym złym prezentem są perły. Bon ton zaprasza Cię, abyś nigdy nie dawał pereł, uważanych od czasów starożytnych za łzy bóstw lub aniołów, a zatem symbol i omen smutku. Wręczenie tego rodzaju klejnotów w prezencie byłoby złym znakiem dla tych, którzy je otrzymują, zwłaszcza jeśli mężczyzna daje je jednej dziewczynie.

Czy to bon ton, etykieta, towarzyszy ludzkości od kilku lat i swoimi zasadami stylistycznymi stanowi podstawę dobrych obyczajów. Jeśli chodzi o klejnoty, stosowanie się do powyższych rad z pewnością pozwoli uniknąć nieporozumień

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl